Ціни на часник, імбир, лимон в Україні підскочили: продукти зникли з прилавків

В українських магазинах серед покупців зріс попит на так звані противірусні продукти через спалах коронавірусу: часник, імбир, лимон, внаслідок чого ціни на них виросли в рази.

Об этом сообщает Преступная Россия

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

У столичних супермаркетах вартість лимонів значно відрізняється: в одному магазині кілограм коштує 65 гривень, в іншому – вже 85. Найбільше – у мережі Novus: 90 гривень. Зник із полиць і імбир, який також додають у чай. А ось онлайн його продають утричі дорожче, ніж до карантину, – за 240 гривень. Ці товари – а також часник, який подорожчав від 130 до 160 гривень – лідери в народному рейтингу так званих противірусних продуктів, повідомляє "5 канал".

З українських магазинів зникли часник, імбир та лимон

fermer.blog

"В Україні власних запасів часнику ще до кінця лютого було катастрофічно мало. Більша частина того, що вирощується в Україні, була розпродана. Тобто на початку березня Україна була залежна від імпортного часнику. Безліч тих, хто інвестував у його вирощування, обпеклися на цьому, тому що не було інфраструктури, я говорю зараз про сховища", – розповів виконавчий директор Української плодоовочевої асоціації Семен Крамаренко.

Експерти плодоовочевого ринку повідомили, що ціни поповзли догори на імпортні продукти, а часник – серед них, тому що понад 80% його везуть з Китаю та Ірану. У мережах супермаркетів переконують: у стрибку цін винні постачальники. Чи справді це так – з’ясує Антимонопольний комітет.

"Ми на сьогодні маємо падіння курсу гривні, і ціна ефективного імпорту об’єктивно збільшується на величину падіння гривні. Коли ви уважно подивитеся, на скільки за останній час зросли ціни практично на весь асортимент, ви побачите, що це 7-8-10%. Це рівно стільки, на скільки подешевшала гривня. Наші з вами постачальники торгових мереж досить активно підтягнули українські ціни до ціни ефективного імпорту. І це основна причина того, що відбувається", – зазначив економіст Олег Пендзин.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у зв’язку з необґрунтованим зростанням цін на продукти харчування в Україні на тлі паніки через карантин заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко звернувся до Антимонопольного комітету, щоб той перевірив постачальників.

В Україні на тлі карантину через коронавірус різко піднялися ціни на картоплю. Вони злетіли до 8-10 грн/кг, що практично наполовину більше, ніж було тиждень тому.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/tsini-na-chasnik-imbir-limon-v-ukraini-pidskochili-a-tsi-produkti-propali-z-prilavkiv.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя